Haberler

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinden KCETAŞ’a Teknik Gezi
Tarih: 30.5.2018

Üniversitemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş.’ye (KCETAŞ) teknik gezi düzenledi.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri KCETAŞ gezisinde Şebeke İşletme Müdürlüğü bünyesinde bulunan Supervisory Control and Data Acquisition (SCADA) merkezinde uzaktan trafoları izleme ve kontrol etme sistemlerini yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar. Üniversite öğrencileri, KCETAŞ’ta görevli Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi Kürşat Tanrıöven tarafından verilen bilgiler sayesinde, elektrik dağıtım hatları konusundaki bilgilerini pratik sistemler üzerinde görme fırsatı buldular. Tanrıöven, SCADA sistemi vasıtasıyla elektrik şebekesinin herhangi bir noktasında arıza meydana gelmesi durumunda bu arızaya uzaktan nasıl müdahale edileceği ve kesici ve uyarıcıların bu amaçla nasıl kullanılacağını öğrencilere uygulamalı olarak anlattı.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin teknik gezisi, KCETAŞ iş ve staj imkanları hakkında yapılan bilgilendirme ile sona erdi.

Haber Arsiv


Yukarı