Haberler

2017 ÖSYS Ek Yerleştirme Kayıt Duyurusu
Tarih: 13.9.2017

ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT BİLGİLERİ

I. KAYIT TARİHİ VE YERİ

2017-ÖSYS Ek Yerleştirme sonucunda Üniversitemizin herhangi bir bölümüne kayıt hakkı kazanan adayların kesin kayıt işlemleri, 13-19 Eylül 2017 tarihleri arasında, Üniversitemiz Kampüsünde bulunan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır.

Kayıt Yeri ve İletişim Bilgileri:

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Kampüsü,
Kuzey Çevre Yolu, Kocasinan - KAYSERİ
Telefon : 0 352 324 00 00 Pbx
Faks : 0 352 324 00 04
İnternet : http://www.nny.edu.tr
Mail : info@nny.edu.tr

II. KAYIT ESASLARI

2017-ÖSYS Ek Yerleştirme sonucunda Üniversitemizin herhangi bir bölümüne yerleştirilen adayların kesin kayıt işlemleri aşağıdaki yazılı ilkeler doğrultusunda yapılacaktır:

1. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
2. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday, kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez.
3. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
4. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez.
5. Üniversite gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
6. ÖSYS Kılavuzlarında yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin 19/12/2013 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar.

III. KESİN KAYIT BELGELERİ

1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.
2. Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır).
3. 2017-ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuç Belgesi bilgisayar çıktısı.
4. 12 adet fotoğraf (4,5 cm x 6 cm boyutunda, son altı ay içinde çekilmiş).
5. Nüfus cüzdanı örneği (Aslı görülmek suretiyle fotokopisi alınacaktır).
6. Askerlik Durum Belgesi, 1995 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubesinden veya e-devlet üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr) alınacak belge ya da askerlik durum beyanı (tecilli bulunduğu süreyi belirten adayın imzaladığı bir dilekçedir.).
7. Adli sicil kaydına ilişkin olarak e-devlet üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr) alınan Adli Sicil Kayıt Belgesi veya adayın adli sicil beyanı (adayın sabıkasının bulunmadığına dair imzaladığı bir dilekçedir.)
8. Öğrenci Kayıt Formu (Kayıt sırasında verilecektir).
9. Öğrenim ücretinin ödendiğine dair belge

Üniversitemizin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için KDV dâhil Öğrenim Ücretleri (TL)

Mühendislik Fakültesi
 
 
 
Bölüm
Ücretli
% 50 Burslu
% 75 Burslu
İnşaat Mühendisliği
-
10.500
-
Elektrik Elektronik Mühendisliği
-
10.500
-
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 
 
Bölüm
Ücretli
% 50 Burslu
% 75 Burslu
İşletme
-
-
5.000
İktisat
-
-
5.000
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
-
10.000
-
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
 
 
Bölüm
Ücretli
% 50 Burslu
% 75 Burslu
Mimarlık
22.000
-
-
Sağlık Bilimleri Fakültesi
 
 
 
Bölüm
Ücretli
% 50 Burslu
% 75 Burslu
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
22.000
-
-

 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nde verilen tüm burslar karşılıksız olup, herhangi bir şarta (derslerden başarısızlık, öğrenim süresinin uzaması, sağlık sebebi, devamsızlık vb.) bağlı olmaksızın öğrenim süresince (mezun oluncaya kadar) devam eder.

Peşin Ödeme

Öğrenim ücretinin peşin ödenmesi halinde % 5 (beş) indirim uygulanacaktır. Peşin ödemeler aşağıdaki Banka hesabına yapılabilir. ( Ödeme işlemi, kayıt esnasında kayıt bürosunda görevlendirilecek banka elemanları tarafından yapılacaktır)


Banka Bilgileri

(TEB) TÜRK EKONOMİ BANKASI
Şube : 713-Kocasinan Kayseri
Hesap Numarası : 45596611
IBAN : TR81 0003 2000 0000 0045 5966 11

Taksitli Ödeme

Öğrenciler öğrenim ücretlerini, TEB (Türk Ekonomi Bankası) A.Ş. ile yapılan anlaşmaya göre, vade farksız 8 (sekiz) taksitle ödeyebileceklerdir. Bu ödeme yöntemini kullanacak olan öğrenci velilerinin bankaya gelir belgesi ile nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ödeme işlemi, kayıt esnasında kayıt bürosunda görevlendirilecek banka elemanları tarafından yapılacaktır.


Kredi Kartı İle Ödeme

a) Öğrenim ücretinin kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi halinde % 5 indirim uygulanacaktır.
b) Üniversitemizin anlaşmalı olduğu Axess, Bonus, CardFinans, Maximum, World kredi kartlarına vade farksız 8 (sekiz) taksitle ödeme imkânı da bulunmaktadır. Bu ödeme yöntemini kullanacak olan öğrenci velilerinin kredi kart limitlerinin ödeyecekleri öğrenim ücretine uygun olması gerekmektedir.

IV. YÜKSEKÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ

Üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler isterlerse, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs ve öğrenim kredisinden faydalanabileceklerdir. Konu ile ilgili detaylı bilgi, www.kyk.gov.tr web adresinde mevcuttur.

V. ÜNİVERSİTEMİZ YURT BİLGİLERİ

Üniversitemiz Kampüs alanında kız ve erkek öğrenci yurtlarımız mevcuttur. Yurtlarımızın kapasitesi yüksek olup isteyen tüm öğrencilerimiz yurtlarımızda kalabilecektir. Yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerin, ekte verilen “Nuh Naci Yazgan Üniversitesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yurt Başvuru Formunu” doldurarak yurt kayıt işleminde istenen belgelerle birlikte Üniversitemize başvurmaları gerekmektedir (Yurt kayıt işleminde istenen belgeler, Yurt Başvuru Formunda belirtilmiştir). Yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerin başvuruları, Üniversitemize kayıt esnasında alınacaktır. Yurt odalarımız bir, iki veya üç kişilik olup her odada müstakil duşa kabinli banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Yurtlarımızda kalan tüm öğrenciler Kampüs alanındaki sosyal imkânlardan yararlanabilmektedir. Yurtlarımızda öğrencilerimize sunulan diğer hizmetler:

İnternet

Yurtlarımızda 7 gün/24 saat internet hizmeti verilmektedir. Internet hizmetinden yurtlarda kalan tüm öğrenciler ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Oda Mobilyaları ve Tekstil Ürünleri

Tüm odalarımızda her öğrenci için birer adet olmak üzere; çalışma masası, baza, sandalye, komidin, elbise dolabı, birer yatak, çarşaf, nevresim, yastık, yastık kılıfı bulunmaktadır. Ayrıca her odada birer adet olmak üzere mini buzdolabı öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Temizlik

Öğrencilerimizin kullandıkları odaların temizliği haftada bir gün, ortak alanların temizliği ise günlük olarak yapılmaktadır.

Sıcak Su ve Isınma

Yurt odalarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su hizmetimiz bulunmaktadır. Merkezi kalorifer sistemi ile de ısınma sağlanmaktadır.

Dinlenme, Çalışma Salonları ve Oyun Odası

Yurtlarımızda öğrencilerimizin kullanabilecekleri dinlenme salonunun yanında öğrencilerin bireysel veya grup olarak ders çalışabilecekleri çalışma odaları bulunmaktadır. Yurtlarımızda bulunan oyun odasında öğrencilerimiz satranç, masa tenisi gibi olanaklardan yararlanabilmektedir.

 

Güvenlik ve Acil Durum

Yurtlarımızda güvenlik, görevlilerimizin kontrolünde 24 saat boyunca, kamera sistemleri ile sağlanmaktadır. Yurt binalarımızın ortak alanları ve odaları elektronik yangın algılama ve alarm sistemiyle donatılmıştır.

Çamaşır ve Ütü Odası

Öğrencilerimizin kendi özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşır ve kurutma makineleri bulunan çamaşırhane ve ütü odası mevcuttur.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Barınma Ücretleri

 

 
Oda Tipi
 
Yıllık Ücret
Tek Kişilik Oda
    6.750 TL (KDV Dahil)    
İki Kişilik Oda
    4.250 TL (KDV Dahil)    
Üç Kişilik Oda          
   3.500 TL (KDV Dahil)   

 

Not: Depozito ücreti 400 TL olup, yurttan ayrılma durumunda iade edilecektir.

a) Yurt ücretinin peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi halinde % 5 indirim uygulanacaktır.
b) Yurt ücreti vade farksız 8 (sekiz) taksitte ödenebilmektedir

 

 

Haber Arsiv


Yukarı