Altınkaya Üniversitelilere Seslendi

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde düzenlenen konferansa, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, öğrencilere Kayseri basını hakkında da bilgiler vererek, "Kayseri'de 4 yerel televizyonumuz, 2 uydu televizyonumuz, 14-15 tane günlük çıkan gazetelerimiz var. Açık söyleyeyim televizyonlar konusunda fazla sıkıntık olamamkla beraber gazetelerimizin ağırlıklı bölümü kötü. Benim başında bulunduğum gazete dahil bunu söylüyorum. Bizim Kayseri'deki gazetelerimizin daha iyi olması lazım. Bugün Türkiye'de gazetelerin toplamı 5 milyon. Malesef mesleğimiz bu manada güvenirlik anketinde siyasetçiler en kötü sırada, sonra gazeteciler geliyor.Şimdi Yargıyı da o işin içine attık. Güveneceğimiz kurum neredeyse kalmaz hale geldi" diye konuştu.

Dünyada en çok satılan gazetelere değinen Altınkaya, "Dünyada en çok 10 gazetenin 7'si Japonya'da. 2'si Çin'de, b,r, de Almaya'da. Çok okumamız lazım. Türkiye'de 6 kişi 1 kitap okuyor.Okumazsak olmaz" ifadelerini kullandı.

 

27.03.2014 Kayserihaber.com.trYukarı