Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Tanıtıldı

Kayseri Yüksek öğrenim ve yardım vakfı Nuh Naci Yazgan Üniversitesi tanıtım kokteyli yapıldı. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nde 3 fakülte, 1 meslek yüksek okulu, 2 enstitü ile güzel sanatlar ve tasarım bölümü yer alıyor.

 

 

Kayseri Yüksek öğrenim ve yardım vakfı Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin kurulması için 30 Mayıs 2008 tarihinde YÖK’e başvuru yapılmıştı. Aradan geçen bir sene sonunda 23 Haziran 2009 yılında TBMM’si üniversitenin kuruluşunu kanunen kabul etti. Kuzey çevre yolunda yer alacak üniversite de 3 fakülte, 1 meslek yüksek okulu, 2 enstitü ile güzel sanatlar ve tasarım bölümü bulunacak. Çok sayıda davetlinin katılımıyla Kadir Has konferans salonunda üniversitenin tanıtım kokteyli yapıldı.

Nuh Naci Yazgan üniversitesi mütevelli heyeti ve yükseköğrenim ve yardım vakfı yönetim kurulu başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, 6 yıl önce bir üniversite yapma fikrinin doğduğunu, ancak bunun zor bir süreç olduğunu bilerek bu işe girdiklerini belirtti. Özhamurkar, “hayır işleri Kayseri’de kesinlikle yarım kalmaz. Yeter ki bizim insanımız mevcut projeye inansın. Kayseri geçmişinde de bir üniversiteler şehriydi. Geçmişimize yakışır bir şekilde eğitimin geliştiği bir üniversite şehri olmak istiyoruz. Yapılması çok zor olan bu projede bizler bir çok şekilde destek gördük ve bugün burada verilen destekler sayesinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesinin tanıtımında birlikteyiz. Bir iğnenin ucu kadar yardımı olan tüm insanlarımıza teşekkürler ediyorum” dedi.

 

Özhamurkar’ın ardından kürsüye gelen Nuh Naci Yazgan üniversitesi mütevelli heyeti üyesi Prof. Dr. Ömer Özbakır, katılımcılara Nuh Naci Yazgan ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.

 Yukarı