Nuh Naci Yazgan'a Tanıtım Kokteyli

Kayseri’nin ikinci vakıf üniversitesi olarak 7 Temmuz 2009 tarihli resmi gazetede yayımlanarak kuruluş için en önemli aşamasını geride bırakan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, düzenlenen kokteyl ile kamuoyuna tanıtıldı.

 

 

Törende konuşan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Erciyes Üniversitesi’nin daha fazla büyümemesi gerektiği görüşünü dile getirerek, daha iyi bir eğitim için rekabetin ve yeni üniversitelerin kurulması gerektiğini vurguladı.

Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı tarafından kurulacak olan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin tanıtımı Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen kokteyl ile yapıldı. Vali Mevlüt Bilici, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’un da aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı kokteylde konuşan Kayseri Yüksek Öğrenim Vakfı ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar ve Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Ömer Özbakır, üniversitenin kuruluş öyküsü ve amaçları konusunda bilgiler verdiler. Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ise konuşmasında Erciyes Üniversitesi’nin artık büyümemesi gerektiği görüşünü dile getirerek, daha iyi bir eğitim için rekabetin ve yeni üniversitelerin kurulmasının gerektiğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise konuşmasında Kayseri’nin bir üniversiteler şehri olacağını belirterek, şehrin alt yapısının bunun için yeterli olduğunu öne sürdü.

23.07.2009 Kayseri Haber Gazetesi

 Yukarı