Kayseri'ye yeni üniversite

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nin temel atma törenine katıldı.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nin temel atma törenine katılırken, hayırseverler tarafından yapılan hizmetlerle Kayseri'nin Türkiye'ye örnek teşkil ettiğini söyledi.

 

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kocasinan ilçesi Erkilet Belediyesi Kuzey çevre yolu üzerindeki Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nin temel atma törenine katıldı. 279 bin 808 metrekare arsası bulunan üniversitenin temel atma töreni öncesi konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'nin birçok bakımdan Türkiye'ye çok güzel örnekler teşkil ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Gül, "Devlet işinde, siyasette, özel sektörde ve hayır işlerinde de o işin canla başla tutanı olması gerekir. Her işte böyledir. Yıllar önce dışişleri bakanı iken defalarca Kayseri'nin değerli ailelileri toplanıp uzun uzun toplantılar yaptık. Nasıl harekete geçilir ve üniversite haline gelinir diye uğraştınız. Sonrasında bu arazi nasıl tahsis edilir, nasıl alınır, onlarla uğraştık. Devletle iş yapmak bazen zordur ama bunu başaran, emeği geçenlerin tamamına teşekkür ediyorum. Bunlar devlet bütçesinden değil, siz hayırseverlerin gayretleri ile oluyor. Kayseri başka illerimize örnek oluyor. Başka şehirlerden ziyaretlere geldiklerinde Kayseri'yi örnek aldıklarını ifade ediyorlar" dedi.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevvelli Heyeti Başkanı Mustafa Özhamurkar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e plaket takdim etti.Yapılan konuşma ve plaket töreninin ardından, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi'nin temelini attı.

30.08.2010 Kayseri.net.tr

 Yukarı