AK Parti'den NNY Üniversitesi'ne Ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ve yönetim kurulu üyeleri Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyeti'ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nin, YÖK'e başvurduktan sonra hemen açılabilmesi bakımından şanslı bir Üniversite olduğunu söyledi. Öksüzkaya, Kayserili hayırseverlerin üniversitelere katkılarına da değinerek, "Kayseri üniversiteler şehri olsun diye ilk adımımızı attığımızda Kayserili hayırseverlerin bize destek vermesi, bizleri son derece mutlu etti" dedi.

 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Kerim Güney de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çok hızlı bir şekilde fizik ve akademik alt yapıyı tamamladık. Bu gün itibariyle 3 bölümümüze inşaat mühendisliği, işletme ve iktisat bölümlerine 100 civarında öğrenci aldık. Üniversitemiz, ÖSYM verilerine göre Anadolu'daki vakıf üniversiteleri içerisinde yerleştirme açısından birinci sırada yer almakta. Bu oran bizi mutlu etti. Bu yıl da 3 bölümümüze ilaveten mimarlık bölümüne ve elektrik-elektronik mühendisliğine öğrenci almayı hedefliyoruz. Gerekli akademik alt yapı oluştu ve akademisyenlerimizi temin ettik. Bir hafta içinde YÖK'e başvuru yapmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Ziyaretin ardından heyet Üniversite kampüs alanını gezerek bilgi aldı.

27.02.2012 Haberler.com

 Yukarı