Kayseri: 4 Üniversitesi İle Geleceği Açık Şehir

 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek üniversite alanı içerisinde yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Kayseri’de üniversitelerin barındırdığı öğrenci kapasiteleri ile Üniversiteler Şehri olarak merkez olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin 2012 yılında mimarlık ve elektronik olmak üzere iki ayrı bölümünü bünyesine katacağını söyledi.

Erciyes ve Abdullah Gül Üniversitelerine ev sahipliği, Melikşah Üniversitesi’ne komşuluk yapan Melikgazi’nin bu yönü ile şanslı bir merkez olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Geçmişte yedi medresesi olan (üniversite) ve âlimler yetiştirilen, Tarihte Makara-i ulema Bilginler şehri diye bilinen Kayserimiz dört üniversitesi ile yine bu unvanı alacıktır. Yerel Yönetimler olarak eğiteme ve öğretime her zaman yardım ve destekleyicisi olduk. “ dedi.

Üniversite öğrencilerinin ekonomiye hareketlilik kazandırdığını, ticaret hacmini artırdığını bu manada kentin sosyal ve kültürel yaşamına renk kattıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, 2 devlet üniversitesine ev sahipliği yapmanın ağır sorumluluklarını taşıdıklarını, ancak her türlü hizmet ve yatırıma da hazır olduklarını sözlerine ekledi.

03.04.2012 Kayserihaberler.com

 Yukarı