NNY'den mezun olan işsiz kalmayacak

 

 

Geçtiğimiz yıl eğitim ve öğretime başlayan vakıf üniversitesi Melikşah Üniversitesinden sonra şimdide Nuh Naci Yazgan üniversitesi de bazı bölümleriyle eğitim ve öğretime hazır hale getiriliyor.

Vakıf Üniversiteleri arasında fiziki yapısını eksiksiz olarak hazırlamaya çalışan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, başında bulunduğu ve üç yüz bin m2 alana kurulan Üniversiteyi anlattı. Güney;"Çok hızlı bir şekilde fizik ve akademik alt yapıyı tamamladık.2011-2012 öğretim yılı itibariyle 3 bölümümüze inşaat mühendisliği,işletme ve iktisat bölümlerine 100 civarında öğrenci aldık.Üniversitemiz, ÖSYM verilerine göre Anadolu'daki vakıf üniversiteleri içerisinde yerleştirme açısından birinci sırada yer almakta.Bu oran bizi mutlu etti.2012-2013 öğretim yılında da 3 bölümümüze ilaveten mimarlık bölümüne ve elektrik-elektronik mühendisliğine öğrenci almayı hedefliyoruz. Gerekli akademik alt yapı oluştu ve akademisyenlerimizi temin ettik.

NNY Üniversitesini tercih eden öğrencilere dünya standartlarında eğitim ve öğretim sunmayı amaçladıklarını belirten Rektör Güney,"Okulumuzun kuruluşundaki temel amacı eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri kapsamlı olarak ön plana çıkarmak.Dünyaca ünlü mimarımız Mimarsinan'ı ve onun eserlerini örnek almayı hedefliyoruz.Mimarlık bölümünde okuyan öğrencilerimiz bu felsefe içerisinde yetişecek"

Prof. Dr. Kerim Güney,"Okulumuzu tercih eden öğrencilerimiz için hedeflerimizden en önemlisi, öğrencilerin kendi iş yerlerini açacak seviyede yetiştirilmesidir.Öğrencilerimiz okulumuzdan birer mimar ve mühendis olarak ayrılacaklar ve kendi işyerlerini kuracaklar.Bilgi ve beceriye de sahip olacaklar, iş aramalarına gerek kalmayacak donanımlı bir şekilde okulumuzdan mezun olacaklar.
 

05.04.2012 Yeni Haber Kayseri Gazetesi

 Yukarı