Anadolunun Yıldızıyız

 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesinin Anadolu da birinci üniversite olduğunu ifade eden Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, gazetemize yaptığı açıklamasında “Üniversitemizin hedefi dünya standartlarında eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini gerçekleştirmektir”dedi.

YENİ DÖNEMDE YÜZDE 55 ORANINDA BURS VERİLECEK
Nuh Naci Yazgan Üniversitesine geçtiğimiz sezon yüzde 70 oranında burs verdiklerini gelecek sezonda ise yüzde 55 oranında burslu yüzde yüzlük oranında burslu öğrenci alacaklarını ifade eden Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güney,” Kayseri’de Mimarsinan’ı ön plana çıkartmak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Diğer büyük bir hedefimiz ise öğrencilerimizin kendi işyerlerini kurup istihdam oluşturmaları ülkelerine katma değer kazandırmalarıdır. Girişimci öğrenciler yetiştirmek arzusundayız. Bu sezon Üniversitemizin İktisat ve İşletme ve İnşaat bölümüne 100 öğrenci alındı. Yeni sezonda ise Elektrik, Elektronik Mühendislik Fakültelerimize öğrenciler alacağız.275 öğrenci almayı planlıyoruz. Toplam öğrenci sayımız 375’e çıkartacağız” diye konuştu.

SAHADA EĞİTİM ÖĞRENİM DERSLERİ VERİYORUZ
300 bin metre kare arsa üzerinde faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Rektör Güney, “ Belediye imar planında 800 bin metre Üniversitemiz için arsa gözüküyor. Üniversitemizde 150 kişilik Yurdumuzda şuanda 10 öğrenci yararlanıyor. Yine Üniversitemizin doğalgaz, Su, Telefon, kanalizasyon problemi kalmamıştır altyapıda bütünlük tamamen sağlanmıştır. 22 öğretim elemanı ile hizmet veriyoruz. Derslerde birleştirme yaptırmıyoruz. Her derse hoca mutlaka giriyor. Boş geçen öğretmensiz bir tek dersimiz olmuyor. Ankara başta olmak üzeri İstanbul, Bursa, İzmir,Malatya, Adana, Niğde, Yozgat gibi 15 farklı illerden öğrencilerimiz mevcut. Nuh Naci Yazgan Üniversitemiz Anadolu da Yıldız üniversite olarak nitelendirilmektedir. Buna sebep üniversitemizde verilen eğitim ve öğrenimlerin sahada yapılıyor olmasıdır” dedi.

OSB’NİN ÜNİVERSİTEYİ YAKIN OLMASI AVANTAJ
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi öğrencilerinin Organize Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren fabrikalarda uygulamalı olarak ders işlediklerini de belirten Prof. Dr. Güney, “ Bu ders işle şekli öğrencilerin öğrenme kabiliyeti daha ileri düzeye çıkartıyor. Gerçekten Kayseri Organize Sanayi sitesinin Üniversitemize yakın olması büyük avantaj. Bu avantajı iyi değerlendiriyoruz. Sağ olsun iş adamlarımız bu konuda çok yardımcı oluyorlar. Öğrencilerimiz uygulamada dersi çok daha iyi anlıyor ve kavrıyorlar. Üniversitemizin bir özelliği de sahada derslerin uygulanmasıdır” diye konuştu.

05.04.2012 Kayserimeydan.com

 Yukarı