Gül, Hayırseverlere Altın Madalya Verdi

 

Kayseri’de çeşitli ziyaret ve açılışlara katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne katkılarda bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara altın madalya verdi.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde düzenlenen temel atma, açılış ve ödül törenine; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Vali Mevlüt Bilici, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile çok sayıda davetli katıldı.

 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Özhamurkar, 3.5 yıl gibi bir süre içinde üniversitenin altyapısının tamamlandığını ve kuruluş çalışmalarının belediyelerin katkıları ile hız kazandığını bildirdi. 3 fakülte binası, 1 öğrenci yurdu, 1 öğrenci merkezi, 16 adet öğretim üyesi lojmanı ve spor sahasının 22 aylık süre içinde tamamlandığını bildiren Özhamurkar, “Bugün Süleyman Çetinsaya tarafından yaptırılan eğitim ve kültür merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan Ar-Ge ve Özhamurkar ailesi tarafından yaptırılacak olan merkezin temeli atılacak” diye konuştu.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, üniversitelerin kendi ayakları üzerinde durabilmesi gerektiğini ve dünya standartlarında eğitim vermeyi amaçladıklarını belirterek, “Öncelikli amacımız; mezunları iş arayan değil, kendi işlerini kuran bireyler olarak yetiştirmek ve ülkenin kalkınmasına katkıda bulmalarını sağlamaktır” dedi.

 Törende; Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu, Kayseri Organize Sanayi Bölgeyi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, Isısan Sanayi T.A.Ş., Mehmet ve Azize Sağıroğlu, Dedeman Holding, Süleyman Çetinsaya, Boydak Holding, Özpak Gıda, Nurullah Baldöktü, Şerife Baldöktü ve Mehmet Baldöktü, Mapa Petrol Ürünleri, Milli Eğitim Vakfı, Ali İhsan Erbil, Özkaramete Ilgaz Kereste, Mutullah Yolbulan, Halit Özkaya, Özkoyuncu Madencilik, Ali Rıza Özderici, Dalsan Yatırım ve İnşaat AŞ, Mestaş Metal Endüstri AŞ, Denge Vida San. Tic. Ltd. Başkent Gazetecilik, Termak Ltd.’ye altın madalya verildi.

 

21.06.2012 KayseriGündem.comYukarı