NNY Üniv 'Tanıtım Günleri' Düzenliyor

 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, üniversite tarafından tanıtım günleri düzenleneceğini bildirdi.

Güney, yaptığı açıklamada, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nin burs verme oranları açısından değerlendirildiğinde ülkedeki vakıf üniversiteleri içerisinde, İşletme ve İktisat bölümlerinde birinci, Mimarlık bölümünde altıncı, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yedinci ve İnşaat Mühendisliği bölümünde ise sekizinci sırada yer aldığını bildirdi.

 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nde verilen tüm bursların karşılıksız olup, herhangi bir şarta bağlı olmaksızın öğrenim süresince devam ettiğini belirten Güney, "Emin adımlarla, planlı, projeli, şehrine, ülkesine, insanına en iyi hizmeti verecek şekilde gelişmeye devam etmekte olan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, 2011 LYS sonuçlarına göre yüzde 99'luk tercih edilme oranı ile ülkemizdeki vakıf üniversiteleri arasında en üst sıralarda yer almıştır" dedi.

Güney, şunları kaydetti:

"Akademik programları, burs imkanları, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri, üniversitenin yurtiçi ve yurtdışı imkanları hakkında ailelere ve aday öğrencilere detaylı bilgiler vermek üzere 23 Temmuz-3 Ağustos 2012 tarihleri arasında tanıtım günleri düzenlenecek. Belirtilen tarihler arasında her gün saat 14.00'de başlayacak tanıtım programında öğrenci alınacak lisans programları tanıtılırken, adaylara meslek seçiminde yol gösterilecek, öğretim elemanları tarafından konferans salonunda sunum yapılarak detaylı bilgi verilecektir. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi görmesi beklenen Tanıtım Günleri, Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirilecektir. Öğrenciler kampüste yapılacak tanıtım günlerinin yanı sıra Kayseri Park Alışveriş Merkezi ve Kayseri Forum Alışveriş Merkezi'nde yer alan tanıtım stantlarında da Nuh Naci Yazgan Üniversitesiyle ilgili her türlü bilgiye ulaşabilecek."

20.07.2012 Haberler.com

 Yukarı