Haberler

Öğrencilere YÖK Tebriği
Tarih: 27.12.2017

2017-2018 eğitim-öğretim yılında fakültelerini birincilikle kazanan ve kayıt yaptıran öğrencilere, Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından gönderilen Tebrik Mektupları Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Güney tarafından öğrencilere verildi.

Rektörlük Salonunda düzenlenen Senato Toplantısında Fakülte birincilerini teşvik etmek ve Üniversite öğrencilerini her zaman desteklediklerini ifade etmek için YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından gönderilen Tebrik Mektubu Senato üyelerine ve öğrencilere okundu. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, öğrencilere verilmek üzere Üniversitemiz Rektörlüğüne gönderdiği mektupta, “Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerlerler ve de kendi kültürünüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülkemiz ve milletimiz için vatanperver duygularla çok çalışmalısınız. 2023 hedeflerimize sizlerle ulaşacağız” ifadelerine yer verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Güney de, Üniversitemiz fakültelerini birincilikle kazanan ve kayıt yaptıran öğrenci ve ailelerini kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Güney daha sonra öğrencilere, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından gönderilen Tebrik Mektubu ve Rektörlük tarafından hazırlanan hediyeleri verdi.

 

Haber Arsiv


Yukarı