Haberler

Engelli Çocuklar Üniversitemizde Uçurtma Uçurdu
Tarih: 24.5.2017

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Kulübü öğrencileri, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle engelli çocuklara yönelik “Uçurma Şenliği ve Eğlence” programı düzenledi.

Üniversitemiz Kampüsünde düzenlenen etkinliğe, Melikgazi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim ve rehabilitasyon gören engelli çocuklar katıldı. Üniversitemiz öğrencilerinin desteği ile eğitim gördükleri merkezden okul servisiyle alınan engelli çocuklar öğretmenlerinin nezaretinde Üniversiteye getirildi. Kampüste, Üniversite öğrencileri tarafından ilgiyle karşılanan engelli çocuklara uçurtmalar dağıtıldı. Engelli çocuklar uzun süre Üniversite öğrencileriyle birlikte uçurtma uçurmanın keyfini çıkarırken, Üniversite ortamında farklı bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. Üniversite öğrencileri daha sonra Mustafa Nevzat Özhamurkar Öğrenci Merkezi’nin önündeki kamelyada, kendi elleriyle hazırlayarak evlerinden getirdikleri pasta, börek gibi yiyecekleri engelli çocuklara ikram ederek gönüllerini aldılar.

Etkinliklerde gün boyu bol bol eğlenme fırsatı bulan engelli çocuklar, öğrencilerle vedalaşarak Üniversiteden mutlu ayrıldılar.

Haber Arsiv


Yukarı